مرکز تخصصی فیزیوتراپی افق روشن

© کپی رایت 2020 مرکز پزشکی، دندانپزشکی یوسف آباد.

Designed By Ravis

وبلاگ

قیمت خودرو

علیلو: قیمت خودرو ساختگی است/ دست های پشت پرده را رو کنید

علیلو: قیمت خودرو ساختگی است/ دست های پشت پرده را رو کنید

رئیس سابق تحقیق و تفحص از صنعت خودرو، فاصله قیمت کارخانه و بازار را ساختگی دانست و گفت: این روند، بازی با صنعت خودرو است و باید سریعا یک دستگاه نظارتی دست های پشت پرده را رو کند.

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم، علی علیلو نماینده ادوار مجلس و رئیس سابق هیئت تحقیق و تفحص صنعت خودرو در مصاحبه با رادیو با گلایه از کم کاری شورای رقابت گفت: ما در زمان شریعتمداری وزیر وقت صنعت، معدن و تجارت که دست شورا را از نظارت و ماموریت کوتاه کرد بارها در مصاحبه ها و مناظره ها انتقاد کردیم اما متاسفانه پاسخی ندادند و غیرمسئولانه از آن عبور کردند.

 

وی متذکر شد: البته شریعتمداری هم این تصمیم را به تنهایی نگرفت و قطعاً پشت او به رئیس جمهور و معاون اول گرم بوده که این تصمیم را گرفت زیرا کنار گذاشتن شورای رقابت از مأموریت اصلی و واگذاری مسئولیت کامل به سازمان حمایت، که زیر مجموعه وزارت صمت هست کار آسانی نیست. وقتی وزارت صمت هم مجری است و هم سیاستگذار و ناظر چه کسی باید عارضه ها را شناسایی کند و جلوی انحصارها بایستد؟

 

رئیس سابق هیئت تحقیق و تفحص در صنعت خودرو یادآور شد: دست شورای رقابت دقیقاً زمانی از نظارت و ماموریت کوتاه شد که بازار انحصاری و شورای رقابت هم برای شکستن انحصارها ورود کرده بود اما دقیقاً قربانی همان انحصارها شد.

 

علیلو با بیان اینکه قیمت گذاری ماموریت اصلی شورای رقابت نیست تأکید کرد: وظیفه اصلی این شورا شکستن و کنترل انحصارها در حوزه های تولید و صنایع است اما همین انحصارها و بازارسازی ها بازار خودرو را ملتهب و از استاندارد خارج کرد.

 

نماینده ادوار مجلس با بیان اینکه شورای رقابت در شرایط سوداگری و قیمت سازی طبق قانون می تواند ورود و قیمت گذاری کند گفت: اخیراً شورا این اقدام صحیح را انجام داد گرچه ما با فرمول قیمت گذاری شورا موافق نبودیم.

 

منبع: خبرگزاری تسنیم
جهت مشاهده ادامه خبر اینجا کلیک نمایید.
جهت مشاهده سایر اخبار اینجا کلیک نمایید.
جهت مشاهده سایر مطالب اینجا کلیک نمایید.
جهت مشاهده صفحه اصلی سایت اینجا کلیک نمایید.
بدون دیدگاه
ارسال یک نظر
نام
ایمیل
وبسایت